Hidhen hipoteza se ku do zhvillohet ndeshja e shumë përfolur midis Fury dhe Joshua

Bisedimet kanë vazhduar javët e fundit për një datë dhe vendin për luftën e shumë përfolur.

Promovuesi i Joshua Eddie Hearn zbuloi se të dy palët kishin rënë dakord për një ofertë.

Ndërsa ai nuk konfirmoi se cili vend ishte.

Mendohet se super lufta ka të ngjarë të zhvillohet në Arabinë Saudite, me një datë të luftës që do të publikojet së shpejti.

Ajo për të cilën është rënë dakord është që kampi i Anthony Joshua dhe kampi i Tyson Fury duan të luftojnë në Arabinë Saudite“, tha Mark Kriegel.

“Të dy palët ende nuk kanë nënshkruar, ky është një dokument i rëndësishëm, një memorandum mirëkuptimi.”

Arabia Saudite, Katari, Uzbekistani, Rusia, Amerika, Singapori, Kina, Emiratet e Bashkuara Arabe (Emiratet e Bashkuara Arabe) dhe Anglia kishin qenë ndër opsionet e konsideruara për të organizuar mega-luftën.

Sidoqoftë, shanset jan të pakta që stadiumet britanike të lejohen të mirëpresin një turmë kapacitetesh gjatë verës do të thoshte se nuk kishte gjasa që lufta të ndodhte brenda vendit.

Hearn zbuloi një takim me Fury këtë javë i konfirmoi atij se lufta po shkonte përpara.

Të dy palët kanë miratuar ofertën e sitit me të cilën ata dëshirojnë të shkojnë dhe tani ne jemi vetëm në përfundim të marrëveshjes së sitit dhe jemi në një vend të shkëlqyeshëm,” tha Hearn.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme