Harry kane drejt largimit nga Tottenham?!

Tottenham ka mbetur i tronditur nga lajmet se Sulmuesi anglez Harry Kane dëshiron të largohet nga klubi londinez.

Ndërsa spekulimet për të ardhmen e Kane u rritën të hënën në mbrëmje, klubi lëshoi ​​një deklaratë duke thënë:

“Fokusi ynë është në përfundimin e një sezoni sa më mirë. Kjo është ajo ku të gjithë duhet të përqendrohen“.

Thuhet se kapiteni i Anglisë, i cili ka një kontratë deri në vitin 2024, nuk ka dorëzuar një kërkesë zyrtare për transferim ose ka komunikuar drejtpërdrejt një dëshirë për të lëvizur.

Është e kuptueshme që Kane mendon se ai ka një marrëveshje të një zotëri që do ta lejonte atë të largohej nga klubi këtë verë.

Golashënuesi më i mirë i Premier League këtë sezon dihet se është i zhgënjyer pas një fushate tjetër pa trofe në Tottenham.

Kjo përfshin dhe shkarkimin e menaxherit Jose Mourinho në Prill pak para se të humbnin finalen e Kupës Carabao nga Manchester City.

Kane ende nuk ka fituar një trofe në karrierën e tij në klub dhe mendohet se ai ka vendosur që ai duhet të lëvizë për të përmbushur ambiciet e tij profesionale.

Muajin e kaluar ai e përshkroi këtë sezon si “zhgënjyes” dhe përsëriti dëshirën e tij për të fituar trofe pas humbjes së Kupës së Ligës.

Kjo situat është parë me skepticizëm nga kampi Kane, të cilët e dinë që lojtari është i lakmuar nga pothuajse çdo klub, si Manchester City, Manchester United dhe Chelsea.

Çështja që të gjithë duhet të përballen është se Kane ka edhe tre vjet të mbetura në kontratën fitimprurëse gjashtë-vjeçare që nënshkroi në 2018.

Më parë është thënë se nuk ka klauzolë të ndërprerjes në kontratë.

Sidoqoftë, mbajtja e një lojtari të pakënaqur kundër dëshirave të tij sjell problemet e veta dhe është e mundur pasi të mbarojë sezoni.

Levy mund të mendojë se paratë që mund të gjenerojë për Kane do të ndihmojnë në blerje të domosdoshëm për rindërtimin e ekipit.

Sezoni ka qënë mjaft i trazuar për Tottenhamin duke filluar me zëvendësiminMauricio Pochettino dhe Mourinho, ndërsa pandemia e koronavirusit ka sjellë presione të mëdha financiare në klub.

Vetë Levy duhet të drejtojë një rrugë drejt një situate më të qetë pas kritikave që ai ka marrë për planet e dështuara të Superligës Evropiane.

Një takim më vonë të martën me Tottenham Hotspur Supporters Trust, të cilët kanë kërkuar që i gjithë drejtuesi i klubit të qëndrojë në këmbë, mund të mos jetë i qetë.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme