hanis FLick largoHet nga bayern munchen. por kush e ze vendin e tij?

Kampionët e Bundesligës do të shohin Hansi Flick të largohet gjatë verës, duke i lënë ata në treg për një menaxher tjetër.


Drejtori i Përgjithshëm i Bayern Munchen Karl-Heinz Rummenigge pretendon se nuk është marrë asnjë vendim se kush do të synojë klubi si shefi i tyre i ardhshëm, me spekulime që sugjerojnë se menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp mund të hyjë në llogari.


Njeriu që aktualisht po bën thirrje me kampionët e Premier League në Anfield ka treguar se ai është më pak i impresionuar kur sheh bordin e tij të regjistrohet në propozimin e ri të Super League.


Tashmë janë bërë pyetje për të ardhmen e gjermanit në Merseyside në një sezon testimi për Reds, pavarësisht se ishte i lidhur me një kontratë deri në 2024, dhe një kthim në shtëpi mund të ishte në letra si pasardhës i Hansi Flick – i cili tashmë ka thënë qëllimin e tij për të largohen nga Bayern në verë.

Çfarë është thënë?

I pyetur për thashethemet për rreshtimin e Klopp nga Bayern, Rummenigge tha : “Ne ende nuk kemi vendosur për trajnerin, së pari fitojmë kampionatin dhe pastaj vendosim se çfarë të bëjmë.
“Sigurisht që ai foli shumë kundër kompanisë së tij.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme