Grushti që coj në nokaut…

Kamaru Usman shënoi një nokaut mahnitës në raundin e dytë kundër Jorge Masvidal.

Kështu ai ruajti titullin e padiskutueshëm të peshave të lehta të UFC në UFC 261 në Florida.

Ndeshja, e cila u zhvillua para 15,000 tifozëve në Jacksonville, ishte një revansh i takimit të tyre në UFC 251.

Masvidal humbi me Usman në kartat e rezultatit pas pesë raundeve të lodhshme.

Amerikan Masvidal, 36 vjeç tha se ai do të dilte më mirë pas një kampi të plotë stërvitor.

Nigeriani Usman, 33 vjeç, premtoi të japë një fitore edhe më vendimtare në ndeshjen e kthimit për të mbrojtjen e titullit.

Dyshja u përfshinë në një betejë tërheqëse ndërsa Usman shënoi një heqje të konsiderueshme në mes të raundit.

Ndeshja shpërtheu në raundin e dytë kur Usman u goditi me dorën e djathtë që e dërgoi Masvidal duke u përplasur në kanavacë për një fitore nokaut.

Fitorja e Usman përmirësoi rekordin e tij në (19 fitore dhe 1 humbje) duke përfshirë 14 fitore të drejta në UFC-në.

Unë u thashë të gjithëve, unë jam akoma më mirë. Qielli është kufiri për mua për sa kohë që jam duke e bërë këtë,” tha ai.

“Unë e di me bazat e mia, unë jam luftëtari më i mirë tani në planet”.

Masvidal ishte i stilit të lartë në disfatë ndërsa reagoi ndaj humbjes së parë në nokaut të karrierës së tij 50 luftime MMA.

Hera e parë në karrierën time dhe është para të gjithë njerëzve të mi, familjes dhe miqve të mi, kështu që më dhemb”, tha ai.

Unë kurrë nuk kam qenë i nokautuar në 50 luftime. Usman më tregoi diçka që nuk e tregoi në luftën e parë.”

“Të gjitha rekuizitat për të në botë. Ai më zuri në befasi. Nuk mund të them asgjë. Ai fitoi këtë panair dhe shesh. Zoti e bekoftë”.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme