Griezmann dhe Giroud shënuan në fitoren e Francës…

Antoine Griezmann shënoi një gol të shkëlqyeshme për hapjen në minutën e 29′.

Përfundimi akrobatik i Griezmann në pjesën e parë mori një devijim në rrugën e tij të mbrendshme.

Olivier Giroud goditi shënoj dy herë kështu Franca përfundoi përgatitjet e saj për Euro 2020 duke mundur Bullgarinë.

Giroud i Chelsea doli të shënoj një gol të dytë të vonë para se të shënonte një të tretën në minutën e 90′.

Kampionët në fuqi të botës bënë një ekip mbresëlënës të fortë me Kylian Mbappe, Karim Benzema dhe Antoine Griezmann që kryesonin sulmin.

Franca hap fushatën e saj të Grupit F në Euro 2020 të martën, 15 qershor me një barazim joshës kundër Gjermanisë 21:00 të mbremjes, përpara se të luajë ‘e Hungarinë të Shtunën, 19 Qershor (15:00) dhe pastaj të përballet me Portugalinë të Mërkurën, 23 Qershor.

Total
4
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme