Goiti Yamauchi ‘I sigurt’ që ai do të luftojë përsëri Michael Chandler në MMA!!

Një nga grindësit më të mirë për të ndarë kafazin MMA Është Michael Chandler për Yamauchi-in i cili është i ngazëllyer për të parë ish kundërshtarin e Bellator që sfidon Charles Oliveira për rripin e peshave të lehta UFC në maj.

Yamauchi është gjithashtu i interesuar që një ditë të hakmerret për atë humbje.

Yamauchi ishte në një seri tre-luftimesh kur Chandler fitoj në janar 2018, dhe kështu ai humbi titullin Bellator në Inglewood, Califorina.

Tre vjet e gjysmë më vonë, ai e përmendi atë që specialisti i jiu-jitsu Charles Olivera duhet të bëjë që të bëhet e mundur kapja e arit të UFC në Dallas më 15 maj.

Unë mendoj se Charles duhet ta lërë lojën e tij të rrjedhë, të jetë vetë vetvetja dhe të japë më të mirën e tij,” tha Yamauchi në një intervistë me MMA Fighting.

Unë nuk kam një parashikim për këtë luftë, por mendoj se do të jetë shumë interesante. Do të jem atje duke parë, me siguri. Kjo luftë më intereson shumë sepse unë kam luftuar Chandler tashmë dhe, uau, do të jetë një luftë e shkëlqyeshme. Mezi po pres ta shikoj ”.

Yamauchi pret të zgjasë marrëveshjen e tij me Bellator pas një “fitore të mirë” ndaj Dan Moret në Bellator 256, e cila zbret të Premten natën në Uncasville.

Ai beson se Chandler përfundimisht do të kthehet në Bellator në mënyrë që ata të takohen përsëri.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme