Gjermania mposhtë Letoninë me rezultatin e rëndë!

Thomas Muller shënoi golin e tij të parë ndërkombëtar në më shumë se dy vjet ndërsa Gjermania mposhti me rezultatin e rënde Letoninë 7-1 në ndeshjen e tyre të fundit për Euro 2020.

Goditjet e pjesës së parë nga Robin Gosens, Ilkay Gundogan i Manchester City, Muller, Serge Gnabry dhe një autogol e vunë ndeshjen në para deri në pjesën e parë.

Sulmuesi i Chelsea, Timo Werner dhe Leroy Sane shtuan golat e tjetë në pjesën e dytë.

Kapiteni Manuel Neuer u bë portieri i parë i Gjermanisë që arriti 100 ndeshje.

Menaxheri Joachim Low, i cili do të lërë rolin pas turneut të kësaj vere, kishte bërë katër ndryshime nga skuadra e mbajtur në një barazim 1-1 me Danimarkën të Mërkurën.

Gjermania përballet me kampionët e botës Franca në ndeshjen hapëse të Grupit F në 15 qershor.

Portugalia dhe Hungaria janë gjithashtu në grup.

Total
5
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme