George Kambosos Jr thotë se do e hidhte në plehRa titulliN e wbc..

George Kambosos Jr nuk arsyeton dot faktin se si mbajtësi i rripave të lehta të WBC Devin Haney iu dha rripi i tij me email nga Këshilli Botëror i Boksit në 2019 në vend që të fitonte titullin brenda unazës ashtu siç bëjnë luftëtarët normalë.

Ai thotë se nëse WBC do i dërgonte një email për ta njoftuar se po bëhej kampion, ai do ta kishte fshirë duke e hedhur në plehra.

Sfiduesi i IBF, Kambosos Jr, 27 vjeç, do sfidoj kampionin e IBF / WBA / WBC Franchise / WBO 135-lb Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) më 5 qershor në në stadiumin Marlins në Miami,Florida.

Për fat të keq, lufta nuk do të jetë për kampionatin e peshës së lehtë, sepse Teofimo, 24 vjeç, i mungon rripi WBC.

Kambosos nuk mendon se Haney duhet të jetë mbajtësi i titullit WB 135-lb, duke qenë se ai kurrë nuk luftoi për rripin.

Devin Haney kurrë nuk luftoi për titullin, ”i tha ‘Kambosos Jr Fighthub’ për diskutimin e statusit të Haney si kampion WBC 135lb.

Asnjëherë nuk e fitoi rripin siç duhet. Ai ishte një kampion i përkohshëm, dhe krejt papritur, ai mori një email, ose Gmail ose postë yahoo si të doni ta quani dhe ai u bë një kampion bote “

“Nëse do të isha unë, do të kisha vendos postën elektronike në ‘junk’ dhe ‘spam’ dhe nuk e lexoja fare sepse nuk më pëlqen të fitoj gjëra në ketë menyrë”, tha Kambosos Jr.

Promovuesi i Haney, Eddie Hearn nuk është i kënaqur me mënyrën se si ai nuk pati një shans për të kapur titullin e WBC tradicionalisht

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme