FutbollKryesore

Gazetari italian Marco Bellinazzo për lidhjet e Lionel Messi dhe Inter: “Nuk mund të jetë në një fanellë tjetër përveç se asaj të Barcelonës.”

Gazetari i Il Sole 24 Ore, Marco Bellinazzo ka pranuar të jetë skeptik në lidhje me spekulimet e mediave të fundit që kanë parë që kapiteni i Barcelonës Lionel Messi të lidhej me një lëvizje të mundshme te Inter. 

Në 729 paraqitje për Barcelona, Messi ka shënuar 633 gola dhe ka siguruar 285 asistime për shokët e tij të skuadrës. 

“Pyetja nuk është nëse Suning mund të sigurojë një pagë prej rreth 80 milion €, megjithëse në çdo rast mund të krijojë disa probleme financiare. Unë vështirë se mund ta shoh Messin të luaj për një fanellë tjetër se ajo e Barçës, ”shpjegoi Bellinazzo në një intervistë për stacionin italian Radio 24 mbrëmjen e djeshme. 

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.