Futbollisti shqiptëar një talent që europa kërkon…

Behar Neziri, futbollisti shqiptar, me një të ardhme të ndritur, është pjesë e moshave të Bajernit të Mynihut.

Ditën e sotme, mesfushori 15 vjeçarë, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me gjigantët gjermanë, që e mban të lidhur me këtë klub, deri në qershor të vitit 2023.

Neziri aktualisht është pjesë e ekipit U-19 dhe është një kandidat serioz për skuadrën e parë.

Kontrata e re, tregon besimin e drejtuesve gjerman te talenti shqiptar, i cili është një nga më të spikaturit tek ekipi U-19.

Mesfushori shqiptar luan me bavarezët që nga viti 2016.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme