Formula 1 konfirmon Grand Prix të Portugalisë dhe Azerbajxhanin që të mos ketë turma

NUERBURG, GERMANY – OCTOBER 11: Antonio Giovinazzi of Italy driving the (99) Alfa Romeo Racing C39 Ferrari on track during the F1 Eifel Grand Prix at Nuerburgring on October 11, 2020 in Nuerburg, Germany. (Photo by Wolfgang Rattay – Pool/Getty Images)

Before last year, the Portuguese GP was last held in 1996

Formula 1 konfirmon që Çmimi i Madh Portugez do të shkojë përpara në 2 maje si gara e tretë e Kampionatit Botëror 2021.

Sporti tha se autoritetet portugeze bëjnë vendosjen nëse spektatorët mund të marrin pjesë në javët e ardhshme.

Organizatori i Çmimit të Madh të Azerbajxhanit, nga 4-6 qershor, ka thënë se gara e tire do të mbash me dyer të mbylljes.

Një deklaratë tha se fundjava në Baku “ka mbërritur shumë shpejt për të organizuar në mënyrë të sigurt për ngjarjen me tifozët e pranueshëm”.

F1 po planifikon të mbajë sezonin e saj më gjatë gjatë 23 garave këtë vit.

Presidenti Stefano Domenicali tha: “Ne nuk jemi të sigurt dhe ngazëllyer për sezonin tonë 2021, pasi kemi shfaqur vitin e kaluar në mund të dorëzonim 17 gara në mënyrë të sigurt”.

Portugalia është në “listën e kuqe” të Mbretërisë së Bashkuar të vendeve që janë një rrezik i rritur në pandemi për shkak të shfaqjes së varianteve të reja të koronavirusit.

Personeli i F1 që merr pjesë në garë nuk do të kthehet në MB brenda periudhës 10-ditore të kufizimit nga vendet e tilla.

Të gjithë do të udhëtojnë për në Çmimin e Madh Spanjoll, i cili vijon një javë më vonë. Pas kësaj, disa do të shkojnë drejt në Monako, gara e të cilit është planifikuar për në 21 maj, ndërsa të tjerët do të qëndrojnë në Spanjë derisa të kenë kaluar përtej 10 ditëve që nga largimi nga Portugalia para se të ktheheshin në MB.

I gjithë personeli i F1 i nënshtrohet testimit të rregullt si pjesë e protokolleve të rrepta Covid që synojnë kontrollin e virusit.

Ashtu si me sportet e tjera të ashtuquajtura ‘elitë’, F1 ka ruajtur ‘përjashtimin e saj nga sportet elitare’ nga kufizimet e imigracionit gjatë pandemisë.

Sidoqoftë, personeli është ende i kufizuar të udhëtojë vetëm midis shtëpive të tyre dhe vendeve të tyre të punës gjatë një periudhe të përcaktuar pas kthimit në MB.

Portugalia u kthye në kalendarin F1 vitin e kaluar për herë të parë që nga viti 1996 ndërsa sporti kërkonte të ndërtonte një kalendar kryesisht të bazuar në Evropë në pandemi.

Ngjarja, në rrugën e valëzimit Portimao në Algarve, rezultoi e popullarizuar dhe sporti është rikthyer pasi boshllëqet u hapën në fillim të sezonit si rezultat i shtyrjes së racave Australiane dhe Kineze për shkak të kufizimeve të imigracionit në ato vende.

Australia është zhvendosur në nëntor, por ende nuk ka vend për Kinën.

Ndërkohë, Pirelli ka zgjatur kontratën e saj për të furnizuar goma në F1 me një vit në 2024.

Trupi drejtues FIA tha se lëvizja kishte të bënte me ndryshimet e detyruara në sport nga pandemia e Covid-19. Kjo çoi në ndryshimet e planifikuara të rregullimit 2021, të cilat përfshijnë një kalim në rrota 18 inç dhe goma me profil më të ulët, duke lëvizur me një vit në 2022.

Zgjatja e kontratës kthen periudhën në të cilën Pirelli do të furnizojë gomat e reja sipas marrëveshjes ekzistuese të saj për tre vjet. FIA tha se “pasqyron qëllimin origjinal të tenderit të gomave 2018 dhe mbetet brenda kornizës së përgjithshme teknike”.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme