BOXKryesore

Floyd Mayweather zbulon me detaje se si përfunduan marrëdhëniet me 50-Cent, ky i fundit reagon brutalisht .

Floyd Mayweather ka sqaruar saktësisht pse u prish marrëdhënia e tij me 50 Cent – gjë që çoi në reperin të lëshonte një grindje eksplozive.

Dyshja dikur ishin miq të ngushtë, por kanë qenë duke u përfolur publikisht që nga 2012.

Legjenda në pension e boksit Mayweather zbuloi kohët e fundit se mosmarrëveshja erdhi pasi ai refuzoi t’i jepte Cent, emrin e vërtetë Curtis Jackson, gjysmën e biznesit të tij.

50 Cent që prej asaj kohe ka nxjerrë në Twitter, duke i thënë 43-vjeçarit të mbante gojën mbyllur ndërsa tallet me vështirësitë e dokumentuara të lexuara të Mayweather.

“Unë nuk jam kampioni i fushatës së marketingut, mbaj emrin tim nga goja jote”, filloi ai. “Dreq, dikush e lexoi këtë si kampion, unë nuk dua me ty, ti nuk më zë me mua. Në rregull.”

Ajo vjen pas paraqitjes së fundit të Mayweather në podcastin e Champside, duke parë marrëdhëniet e tij me Cent.

Mayweather tha: “Ju nuk mund të rrini me mua çdo ditë me vite, por nëse nuk ju jap gjysmën e kompanisë time, ju s’jeni budallenj, mundeni ?” .

‘Por nëse nuk mund t’i bëj të gjitha këto gjëra, pse po qëndroni me mua? Kjo është gjithçka që unë po përpiqem të shtoj.

“Nëse unë jam një lloj personi që nuk di disa gjëra, dhe nuk jam aq i mprehtë, pse dëshiron të jesh me mua çdo ditë”.

Mayweather është i njohur për stilin e jetës së tij të ndritshme, dhe banori i Michiganit raportohet se vlen më shumë se 500 milion dollarë.

Por Cent nuk është i bindur dhe ai deklaroi në Shkurt se ai mendon se paratë po “thahen”.

“Unë mendoj se ai duhet ta bëjë atë tani sepse paratë kanë mbaruar,” i tha ai Hot 97.

“Duke luftuar, duke marrë para, duke shpenzuar para, duke luftuar”.

‘Me stilin e jetës, ato para janë zhdukur. Më beso. Tani është si ta thërrisni, ai do të jetë në klubin tuaj të natës, sepse i duhet ai veprim tani. ‘

Mayweather u tërhoq në këto pretendime të modës së markës tregtare – postoi një foto të dollapit të tij të plotë të ngarkuar me këpucë, me titullin, “Kjo është vetëm pjesa e dollapit tim të këpucëve 1.”

Një rikthim në boks mund të jetë në horizont për Mayweather, me një seri të betejave të ekspozitës thuhet se në punime.

Cfarë mendoni për rreth Floyd Mayweather dhe  50 Cent?

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.