Florian Marku kritikon zgjedhjet e Conor Benn.

Florian Marku është një ndër ata që nuk i bën përshtypje rekordi profesional i kundështarit ose zgjedhja e Conor Benn për të luftuar.

Ndërsa Benn do të përballet me Samuel Vargas këtë fundjavë, Marku e shikon Benn si një luftues i friksuar që po zgjedh me kujdes kundërshtarët për të fshehur mangësitë e tij.

Duke biseduar me ‘Sky Sports’, Marku e bëri shumë të qartë pozicionin e tij.

Marku vazhdoj duke thënë se Benn nuk do të luftojë kurrë me një kundërshtar i cili nuk ka humbje në rekord.

Ai shton gjithashtu se është e lehtë për Benn të zgjedhë luftëtarë udhëtarësh për të krijuar rekordin e tij.

Por nëse kjo nuk është e mjaftueshme, Marku del drejt për të thënë se Benn ka një ‘mjekër xhami‘ dhe se që nga lufta e tij e ashpër kundër Cedrick Peynaud ai qëllimisht është larguar nga luftëtarët e mëdhenjë sepse ka frikë se i humbet.

“Benn ka ende një kundërshtar përpara tij që do të duhet të merret me të në ring“.

Thënë qartë që Marku nuk do ta kishte vështirë të ishte ai përballë Benn.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme