FutbollKryesore

Fitimi i Kupës së FA do të ishte një “hap i vogël” në planin e Lampard për Chelsea

Frank Lampard beson se Chelsea duhet të synojë tituj të ligës çdo vit, por të fitosh Kupën e FA të Shtunën mund të jetë një bllok ndërtimi për sfidën e titullit të sezonit të ardhshëm.

Në sezonin e tij të parë me Stamford Bridge, Lampard e çoi Chelsea përsëri në Champions League sezonin e ardhshëm, pavarësisht humbjes së Eden Hazard te Real Madrid dhe një ndalesë transferimi për të luftuar.

Chelsea tashmë po fiton kohën e humbur në tregun e transferimeve me Timo Werner dhe Hakim Ziyech për sezonin e ardhshëm.

Por Lampard insiston që fitorja e Arsenalit ndaj Wembley do të çojë vetëm në gjëra më të mëdha nëse shkon krah për krah me të njëjtin angazhim për tu përmirësuar siç ka treguar skuadra e tij këtë sezon.

“It’sshtë një ngritje e bukur, por do të thotë diçka në të ardhmen, nëse e marrim atë në xhepa, të ecim përpara dhe të përmirësohemi si një klub dhe në fushën e stërvitjes,” tha Lampard të Premten.

“Një klub i lartë do të garojë çdo vit për kupa dhe tituj të ligës. Ne e bëmë atë për një kohë të gjatë.

“Ne nuk kemi qenë në gjendje të luftojmë për atë titull të ligës vitet e fundit, kështu që nuk do të thotë që ne jemi papritur përsëri në atë fotografi, por do të jetë një hap i bukur, i vogël nëse mendoni se ku duam të arrijmë vitin e ardhshëm. ‘

Lampard është në gjendje të mirëpresë N’Golo Kante përsëri nga një dëmtim në shtrëngimin e barkut që e mbajti mesfushorin francez jashtë për gjashtë ndeshjet e fundit.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.