fifa esports rikthehet në londër për 2021…

FIFA ka njoftuar se konkursi i saj në esports (Kupa Botërore FIFAe), do të ndodhi në Londër këtë vit pasi u anulua vitin e kaluar për shkak të pandemisë së COVID-19.

Ngjarja do të paraqesë 32 nga lojtarët më të mirë nga e gjithë bota duke u ndeshur për çmime që arrijn rreth $ 500,000.

Duke e zhvillimit do jenë nga 6 – 9 Gusht, turneu do të paraqesë katër grupe me tetë lojtarë secili, ndërsa lojtarët përballen për të përfunduar në katër të parët e grupeve të tyre përkatëse.

Ata që kualifikohen do të hyjnë në një fazë eliminimi të vetëm.

Pavarësisht se lojtarët kanë kaluar të gjithë sezonin duke u kualifikuar në kompjuterat individuale, Kupa Botërore FIFAe do të shfaqë një format për të kurorëzuar kampionët e fundit botërorë si në PlayStation ashtu edhe në Xbox.

Për çdo ndeshje, një lojë do të luhet në Xbox dhe një lojë do të luhet në PlayStation.

Rezultatet përmbledhëse të ndeshjeve në të dy konsolat do të vendosin se kush qëndron në turne.

Përderisa shuma e çmimeve arrin 500,000 dollarë, fituesi i Kupës së Botës FIFAe 2021 mund të presë të pretendojë 250,000 dollarë vetëm për veten e tyre.

Lojtarët pritet të kualifikohen për këtë ngjarje, përmes ‘EA SPORTS FIFA 21 Global Series Playoffs’në rajonet e tyre përkatëse, në javët e ardhshme.

FIFA ka konfirmuar se do të vazhdojë të monitorojë gjendjen globale të shëndetit që çon përpara ngjarjen.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme