e-sportsKryesore

FIFA 21 largon festimet toksike

EA po bën disa ndryshime në mënyrën se si lojtarët do të festojnë në fushë. Eurogamer raportoi se FIFA 21 nuk do të kthejë dy nga festimet e tyre sepse po shkakton “sjellje toksike” në komunitetet e tyre të lojrave në internet.

  • Cilat festime do të hiqen nga FIFA 21?

Në ndeshjen e re të FIFA 21, festimet pas golit “Shush” dhe “A-OK” janë dy që duhet të hiqen. “Shush” është hequr sepse është përdorur nga anëtarët e komunitetit në internet për të humbur kohën pasi ata shënuan. “A-OK” u hoq sepse gjesti ishte i ngjashëm me atë të popullarizuar nga supremacistët e bardhë. Të dy Call of Duty: Modern Warfare dhe Call of Duty: Warzone hoqën festimet e ngjashme nga lojërat e tyre muajin e kaluar.

“Neve na u tha nga komuniteti që kishte sjellje toksike në lojë dhe ne donim të siguroheshim që shpëtuam prej tyre,” tha prodhuesi kryesor i lojërave kryesore Sam Rivera në një ngjarje paraprake në korrik. “Kështu që ne hoqëm disa nga festimet që njerëzit menduan se nuk ishin ideja më e mirë për të patur në lojë.”

FIFA 21 lëshoi ​​shënimet e tyre të Pitch më herët këtë javë duke mbuluar festimet në lojë. Ata njoftuan heqjen e ecjes mbrapa kinematografisë, pas një goli të shënuar në ndeshjet në internet. Loja gjithashtu shkurton kohëzgjatjen e festimeve të golave ​​për të shpejtuar lojën. Në vend të festimeve “Heshtja” dhe “A-OK” janë festimet “Lëvizja e gishtave” dhe “Selfie”. Festimet e autografit nga lojtarët përfshirë Kylian Mbappé, Erling Haaland, Steven Bergwijn dhe të tjerë pritet të paraqiten në lojë.

FIFA 21 do të dalë në treg më 9 tetor për PlayStation 4, Xbox One dhe PC. Për të mësuar më shumë rreth partive dhe veçorive të tjera të lojërave në FIFA 21, lojtarët mund të kërkojnë në Internet për shënimet e tyre.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.