Ferrari lançon makinën e re SF21

Ferrari ka zbuluar makinën që ata shpresojnë se do të ringjallë fatin e tyre pas sezonit të tyre më të keq në 40 vjet në 2020.

Shefi i ekipit Mattia Binotto tha se makina e rishikuar ishte më efikase dhe motori i ri më i fuqishëm pasi shpejtësia e vijës së drejtë provoi dobësinë e tyre më të madhe vitin e kaluar.

Ferrari janë përqendruar në pjesën e pasme të makinës në kërkim të performancës.

“Viti i kaluar ishte një zhgënjim i madh. Ne e dimë se nuk mund ta përsërisim një rezultat kaq të keq,” tha Binotto.

“Ne e dimë se duhet të bëjmë më mirë në vitin 2021.”

Ferrari ishte i gjashti në kampionatin e konstruktorëve me rezultatin më të mirë të vendit të dytë. Ishte sezoni i tyre më i keq që nga viti 1980, kur ata përfunduan të 10-in.

Të gjitha ekipet janë kufizuar për sa i përket sasisë së ndryshimeve që mund të bëjnë në makinat e tyre për vitin 2021 për arsye të ruajtjes së kostos në pandemi.

Punimet e trupit dhe ndryshimet aerodinamike janë kryesisht të lira, por zhvillimi i pjesëve mekanike dhe strukturore të makinës, siç janë pezullimi dhe shasi, janë kufizuar në dy ‘shenja’.

Ferrari i ka aplikuar këto në pjesën e prapme të makinës, në kërkim të kapjes më të madhe të pasme, mungesa e së cilës ishte një tjetër dobësi në sezonin e kaluar.

Karroceria e pasme është dukshëm më e ngushtë dhe e prerë më thellë se vitin e kaluar, në kërkim të rrjedhës më të mirë të ajrit në pjesën e pasme të makinës dhe për këtë arsye forcë aerodinamike më të madhe dhe më efikase.

Përveç kësaj, ekziston një formë e re e krahut të përparmë dhe hundës, e cila ka një ndikim në rrjedhën e ajrit që drejtohet nën shasi dhe më pas si nën dysheme ashtu edhe rreth formuesve aerodinamikë në të dy anët e kabinës.

Ashtu si shumë ekipe të tjera, Ferrari nuk zbuloi detajet e dizajnit të dyshemesë së pasme, ku ndryshimet e rregullave të vendosura me qëllim të kufizimit të performancës kanë zvogëluar sasinë e trupit që mund të përdoret.

Thithja e forcës së humbur ndaj këtyre ndryshimeve ka të ngjarë të jetë një nga faktorët vendimtar në ecurinë e këtij sezoni.

Shefi i dizajnit të motorit Enrico Gualtieri tha se motori ishte rishikuar për të përmirësuar efikasitetin termik – një masë e performancës me motorët aktual V6 turbo-hibrid – duke ndryshuar modelin e turbo dhe kompresorit.

Drejtori sportiv Laurent Mekies tha: “Sezoni 2021 ka të bëjë me mësimet e nxjerra nga një fushatë tepër e vështirë e vitit 2020.

“Ne jemi përpjekur të mësojmë nga gabimet tona dhe të përmirësohemi në fushat ku thjesht nuk kemi qenë mjaft të fortë.

“Sigurisht që në rregulloret teknike të ngrira dhe rregulloret e reja financiare ne e dimë se ekziston një kufi sa i shpejtë mund t’i kthejmë gjërat, por ne jemi përpjekur të rindërtojmë në mënyrë metodike rrugën tonë në pjesën më konkurruese të rrjetit. “

Binotto shtoi se ekipi nuk do të kishte gjasa të bënte ndryshime të mëdha në makinë gjatë sezonit pasi ata u përqëndruan në ndryshimet kryesore të rregullave teknike që vijnë për 2022.

“Unë besoj se makina jonë është më e mirë se vitin e kaluar,” tha ai. “Ne duhet të jemi realistë. Hendeku tek më i miri ishte shumë i rëndësishëm dhe jo diçka që mund ta rimarrim në një dimër të vetëm.

“Fokusi ynë gjatë vitit 2021 do të jetë zhvillimi i makinës 2022 – që do të jetë objektivi kryesor kështu që ne nuk do të shpenzojmë shumë kohë në makinën 2021 gjatë sezonit.

“Ekziston gjithmonë një ekuilibër. Por 2022 është një ndryshim kaq i madh sa që ekziston një sasi minimale stërvitjeje dhe modeli që duhet të zhvillohet, kështu që pjesa më e madhe e përpjekjeve do të jetë atje.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme