EXCEL ESPORTS siguron partneritetin e smartphone-ve Sony

Organizata britanike ‘EXCEL ESPORTS’ e ka emëruar Sony si furnizuesin zyrtar të smartphone për ‘Fortnite’.

Sony do punojë me lojtarin e ‘EXCEL Fortnite Jaden ‘Wolfiez’ Ashman për të shfaqur telefonat inteligjentë të firmës japoneze ‘Xperia’.

Përveç kësaj, EXCEL dhe Sony do të bashkëpunojnë në pjesë të përmbajtjes edukative.

‘Matt Beavis’, Shefi i PR, Social dhe Partneritet i Mbretërisë së Bashkuar në biznesin celular të Sony, komentoi:

“Ne kemi një qasje të qart për marketing të biznesit në Sony, duke e përqendruar përpjekjen tonë në komunikimin me komunitete të veçanta me interes.”

Sipas njoftimit, Sony përshkruan smartphone-in e saj Xperia si ‘pajisjen perfekte’ për lojtarët Fortnite.

Partneriteti midis të dyve vjen vetëm disa ditë pasi Epic Games mbylli 1 miliard dollarë raundi i financimit i udhëhequr nga Sony, i cili investoi 200 milion dollarë.

Për më tepër, kjo nuk është hera e parë që departamenti i celularëve të Sony investon në esports, pasi vitin e kaluar Xperia gjithashtu u bë një partner zyrtar i ‘Call of Duty League’.

Patrick Collins, Shefi i Partneriteteve në EXCEL, shtoi:

Në EXCEL ESPORTS ne gjithmonë kërkojmë të punojmë me partnerë që inovojnë teknologjinë brenda hapësirës konkurruese të lojrave. ‘Fortnite’ është një titull në të cilin ne po kërkojmë të krijojmë një trashëgimi të qëndrueshme dhe është shumë mirë të kesh partnerë si Sony që mund të na ndihmojnë.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme