Esports: HP blen HyperX

‘HyperX’, sektori i lojërave periferike të Kingston Technology, tani është pjesë e ‘Hewlett Packard (HP)’ thanë kompanitë në një njoftim.

Ky shënon hapin e fundit në një proces të gjatë blerjes të njoftuar së pari nga ‘HP’ në shkurt.

Marka ‘HyperX’ është më e njohur për kufjet e lojrave dhe RAM-in e saj, si dhe pajisjet e tjera kompjuterike.

Marka gjithashtu ka një histori të gjatë të partneritetit me ekipe dhe kompani të esports, së fundmi me ‘Red Bull Racing Esports’ dhe ‘Virtus.pro’.

HP është gjithashtu një figurë e njohur në lojëra dhe në sporte.

Marka e saj e brendshme e lojërave ‘OMEN’ ka sponsorizuar organizata të tilla si ‘Cloud9’ dhe ‘BIG’ në të kaluarën.

‘OMEN’ aktualisht është një partner i ‘Astralis’.

Sipas njoftimit, ‘HP’ synon këtë blerje për të nxitur rritjen e biznesit të saj të ‘Sistemeve Personale‘, ku lojrat dhe pajisjet periferike janë ‘segmente tërheqëse’.

Vlera e zbuluar e transaksionit është 425 milion $.

Aleks Cho, president i Personal Systems, HP Inc tha:

“Ne jemi të kënaqur që mirëpresim zyrtarisht njerëzit e pabesueshëm të ‘HyperX’ në HP. ‘Hyper’ ka ndërtuar një ndjekës besnik midis lojtarëve dhe ne shpresojmë që të forcojmë më tej markën ‘HyperX’. “

“Kjo blerje përparon më tej aftësinë tonë për të krijuar përvojat kompjuterike të së ardhmes, për t’u zgjeruar në afërsi të vlefshme dhe për të zhbllokuar burime të reja të rritjes.

Total
17
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme