Erling haaland kryefjala e tranferimeve!!

Sulmuesi argjentinas Lionel Messi, 33 vjeç, do të nënshkruajë një kontratë të re me Barcelonën por me kushte të reduktuara.

Ata dëshirojnë në që të ndjekin objektiva të tillë si Erling Braut Haaland i Borussia Dortmund.

Barca i ka thënë Messit se do të fillojnë të negociojnë për sulmuesin e Norvegjisë, 20 vjeç.

Manchester City është i gatshëm të shesë sulmuesin 26 vjeçarë të Anglisë Raheem Sterling, këtë verë për të siguruar financimin për mesfushorin e Borussia Dortmund’s Haaland dhe Aston Villa të Anglisë Jack Grealish 25 vjeç.

Real Madrid mund të përballojë blerjen e Haaland këtë verë, pavarësisht pretendimeve të presidentit të klubit Florentino Perez për të kundërtën, thotë agjenti i sulmuesit Mino Raiola.

Barcelona ka kontaktuar me Paris St-Germain për një lëvizje të mundshme për ta sjellë 29 vjeçarin Brazilianin Neymar, përsëri në Nou Camp.

Chelsea do të sfidojë Barcelonën për nënshkrimin e Adrien Rabiot nga Juventus, për mesfushorin e Francës, 26 vjeç, në dispozicion për 17 milion.

West Ham, Aston Villa dhe Newcastle janë ndër klubet e interesuara për sulmuesin anglez Tammy Abraham, 23 vjeç, ku Chelsea është e të gatshëm të pranojë 40 milion £ këtë verë.

Mesfushori uruguajan i Arsenalit, Lucas Torreira, 25 vjeç, nuk do të kthehet për një sezon të dytë në huazim me Atletico Madrid por do të donte të bashkohej me Boca Juniors.

Leicester, AC Milan dhe Wolfsburg po monitorojnë sulmuesin Guadeloupe të Le Havre, Josue Casimir, 19 vjeç.

Newcastle mund të bëjë një lëvizje verore për mesfushorin Lewis O’Brien, 22 vjeç, si një alternativë më e lirë për mesfushorin e Arsenalit në huazim Joe Willock, 21.

Ndërkohë, Newcastle dëshiron të mposhtë Celtic për nënshkrimin e mesfushorit 30 vjeçarë të Crystal Palace James McCarthy.

Aston Villa do të nënshkruajë një qendër mbrojtës të ri këtë verë si pjesë e mbrojtëses, pasi klubi që kërkon të shkarkojë mbrojtësin 26 vjeçarin belg Bjorn Engels.

Juventus do t’i kërkojë 53 vjeçarit Massimiliano Allegri, të kthehet këtë verë dhe të zëvendësojë trajnerin tjetër italian 41 vjeçarë Andrea Pirlo.

Sulmuesi i Spanjës, Lucas Vazquez është afër marrëveshjes së re me Real Madridin, pavarësisht Bayern Munich dhe Paris St-Germain që i bëjnë oferta 29-vjeçarit, kontrata e të cilit përfundon këtë verë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme