‘Entuziast Gaming’ zbulon bashkëpunimin me Coldplay…

MILAN, ITALY, DECEMBER 10: Chris Martin and the Coldplay perform during the final night of X Factor Italy on December 10, 2016 in Milan, Italy.

‘Entuziast Gaming’, kompania mëmë e ‘Luminosity Gaming’, ka bashkuar forcat me muzikën britanike ‘Coldplay’ të vlerësuar me çmime.

Bashkëpunimi do të shohë që të dy palët të shikojnë për të krijuar një ‘përvojë unike muzikore’ që përkon me publikimin e këngës më të fundit të bandës, ‘Higher Power’.

Për të festuar lançimin e single, një ngjarje e dedikuar do të transmetohet në ‘Luminosity Gaming’s Twitch’ channel në 20 maj.

Ngjarja do të shfaqë Coldplay së bashku me shfaqjet nga anëtarët e ‘Luminosity Gaming ZHU’ dhe ‘DJ Harley Fresh’.

Adrian Montgomery, CEO i Enthusiast Gaming, foli për bashkëpunimin në një botim:

“Ne jemi të kënaqur që shpallim këtë marrëdhënie strategjike me Coldplay. Coldplay janë muzikantë të përjetshëm, ndër breza, dhe ne shpresojmë të shërbejmë si një urë lidhëse mes tyre dhe audiencës sonë globale të lojërave.

“Ndërsa ky është bashkëpunimi i parë i këtij lloji për ne dhe në hapësirën e lojrave, platforma jonë ofron mundësi të jashtëzakonshme për përvoja të ngjashme në të ardhmen.”

Pesë muajt e parë të 2021 kanë qenë një periudhë e zgjerimit të konsiderueshëm për kompaninë me bazë në Toronto .

Firma ka hyrë në partneritet me të tilla si TikTok dhe ESPAT TV, ndërsa gjithashtu ka blerë një numër platformash përfshirë Tabwire LLC dhe Icy Veins.

Coldplay gjithashtu komentoi për partneritetin:

“Ne jemi krenar që bashkohemi me Entuziast dhe Luminosity Gaming për të prezantuar remix-in hipnotik të Zhu-s të Higher Power për herë të parë“.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme