Egan Bernal vendosi fitoren ndërsa Damiano Caruso fiton fazën

Egan Bernal mbajti avantazhin e tij në Giro d’Italia pasi përfundoi i dyti në fazën e parafundit të së Shtunës për të lëvizur brenda arritjes së titullit.

Damiano Caruso, i cili është i dyti në renditjen e përgjithshme, fitoi skenën malore 163 km nga Valle Spluga në Alpe Motta.

Por kalorësi i Ineos Grenadiers përfundoi 24 sekonda mbrapa për t’i dhënë një epërsi të përgjithshme prej një minute dhe 59 sekondash.

E diela sheh një provë individuale prej 30.3 km në katedralen Duomo të Milanos.

Simon Yates i Britanisë, i cili fitoi të Premten në fazën 19 për të mbyllur hendekun në dy kryesuesit, përfundoi në të gjashtin, 51 sekonda pas Caruso dhe tani është mbi tre minuta prapa.

Fitorja në fazën e 20-të ishte fitorja e parë e preferuar në shtëpi e Caruso në një Grand Tour

Total
2
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme