Edison Cavani ka nënshkruar kontratën me…

Edinson Cavani ka nënshkruar zgjatjen e kontratës me Manchester United që e bënë sulmuesin uruguajan të qëndroj në klub deri në qershor 2022.

34-vjeçari ka pasur një përfundim të jashtëzakonshëm të sezonit, duke shënuar tetë gola në shtatë ndeshje.

Cavani tha: “Unë kam një dashuri të madhe për klubin dhe gjithçka që ai përfaqëson.”

“Ndjej një lidhje të thellë me shokët e mi të ekipit dhe stafin që punon në prapaskenë.”

Cavani, i cili ishte i pavendosur nëse do të qëndronte për një vit të dytë, shtoi:

“Ata më japin motivim çdo ditë dhe unë e di se së bashku mund të arrijmë gjëra të veçanta“.

Që nga hyrja në një transferim falas në tetor 2020, Cavani ka shënuar 15 gola në të gjitha garat, dalja e tij e fundit ishte në fitoren e së Dielës 3-1 të Premier League në Aston Villa.

Ai ka qenë një nga sulmuesit kryesorë në futbollin evropian për dekadën e kaluar, duke shënuar një rekord 200 gola në 301 paraqitje për Paris St-Germain.

Cavani u largua nga klubi francez në qershor 2020 pas një mosmarrëveshje me sulmuesin brazilian Neymar.

Bosi Ole Gunnar Solskjaer thotë se ai gjithmonë do dëshironte që Cavani të qëndronte për një sezon të dytë.

“Unë e thashë se nënshkrimi i Edinson do të sillte energji, fuqi dhe udhëheqje në këtë grup dhe duket se nuk e kam pasur gabim”, tha Norvegjezi.

“Unë gjithmonë kam dashur që ai të qëndrojë dhe të përjetojë lavdinë dhe dashurinë e tifozëve tanë.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme