‘Dua të shkoj tani’ – Torreira u thotë Artetës dhe Arsenalit që ta huazojnë atë te Boca Juniors

Argjentinasi ka qenë me Atletico Madrid këtë sezon, por është i prirur të bëjë transferimin në Argjentinë në përfundim të fushatës 2020-21.

 Mesfushori i Arsenalit, Lucas Torreira ka përsëritur dëshirën e tij për të lënë Gunners dhe t’i bashkohet Boca Juniors.

 25-vjeçari ka qenë në huazim te Atletico Madrid për fushatën 2020-21 por është përdorur me kursim nga skuadra e Diego Simeone, me shumicën e paraqitjeve të tij që kanë dalë nga stoli.

 Torreira nuk sheh një të ardhme për veten e tij në Emirates Stadium dhe ka shprehur dëshirën e tij për t’u drejtuar në Argjentinë në një marrëveshje huazimi, duke pasur parasysh ndërlikimet financiare të përfshira në një transferim të përhershëm.

Çfarë ka thënë Torreira?

 Lojtari uruguajan tha: “Unë dua të shkoj në Boca Juniors tani. Unë jam 25 vjeç dhe e di që është një klub që luan për objektiva të shkëlqyeshëm.

 “Do të doja t’i bëja tifozët të lumtur, por e di që nuk është e lehtë. Boca duhet të arrijë një marrëveshje me Arsenalin për një huazim një vjeçar.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme