Douglas Lima në luftë për të mbrotjur titullin kundër…

Douglas Lima do të mbrojë titullin e tij në pesha të lehtë për herë të parë gjatë mbretërimi aktual kur ai të luftojë Yaroslav Amosov në titullin e Bellator 260.

Të enjten u raportua lajmi për luftën e radhës për mbrojtjen e titullit të Limës.

Douglas Lima ka mbretëruar në divizionin e peshave të lehta që kur fitoi çmimin e madh në 2019.

Lima është tre herë kampione e botës Bellator dhe mban fitoren me Rory MacDonald, Michael Page, Andrey Koreshkov, Lorenz Larkin dhe shumë të tjerë.

Ai së fundmi u përpoq të bëhej një kampion i dyfishtë në një periudhë të peshave të mesme kundër Gegard Mousassi në Bellator 250 por humbi.

Ai tani do të kthehet në peshën e lehtë për herë të parë që nga viti 2019 kur u përball me të pamposhturin Yaroslav Amosov.

Mund të jetë rekordi më i nënvlerësuar në të gjithë MMA-në e zakonshëm, Yaroslav Amosov qëndron në një rezultat të jashtëzakonshëm 25 fitore dhe 0 humbje.

Nëse Amosov është në gjendje ta kthejë atë në (26-0) me një rrip të kampionatit botëror rreth belit, ai do të të hyjë në biseda jo vetëm në Bellator por në të gjithë MMA.

Që kur hyri në Bellator në 2018, Amosov arriti 6 fitore dhe 0 humbje.


Por sfida e tij më e madhe deri më tani do të jetë qëndrimi përball Douglas më 11 qershor.

Bellator 260 do të transmetohet drejtpërdrejt në ‘Showtime’ dhe do të zhvillohet nga brenda Mohegan Sun Arena në Uncasville, Connecticut më 11 qershor.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme