Donovan Mitchell i Jazz-it dëmton kyçin e këmbës…

Apr 16, 2021; Salt Lake City, Utah, USA; Utah Jazz guard Donovan Mitchell (45) is helped off the court after suffering an apparent injury during the second half against the Indiana Pacers at Vivint Smart Home Arena. Mandatory Credit: Russell Isabella-USA TODAY Sports

Një vizitë të Shtunën nuk zbuloi dëmtim strukturor pas dëmtimit, por ylli thuhet se do të humbasë disa lojëra.

Gardiani i Jazz-utah Donovan Mitchell do të rishikohet brenda një jave.

Ai pësoi një ndrydhjes të kyçit të këmbës së djathtë.

Mitchell u ndihmua nga fusha pasi pësoi dëmtimin gjatë çerekut të tretë të ndjeshes të së Premtes 119-111 ndaj Indiana Pacers.

Mitchell mori një rënie të sikletshme pranë stolit të Pacers dhe menjëherë dëmtoi pjesën e poshtme të këmbës.

Rrezet X të bëra në arenë ishin negative, sipas Adrian Wojnarowski të ESPN.

Ylli 24-vjeçari ka qenë në një seri të nxehtë shënimi që nga fundi, mesatarisht 40.5 pikë në katër ndeshjet para ndeshjes së së Premtes.

Ai e përfundoi anën e pasdites me 22 pikë në gjuajtje 7-nga-15 në 21 minuta.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme