Donovan michell ende nuk do luaj për utah Jazz…

Donovan Mitchell mund të rikthehet javës tjetër.

Utah Jazz bëri njoftimin të Premten se ylli i tyre do të jetë jashtë të paktën edhe një javë për tu rimëkëmbur nga dëmtimi i kyçit të këmbës së tij të djathtë.

Mitchell pësoi dëmtimin tre javë më parë pas një rënie të vështirë kundër Indiana Pacers.

Jazz (48-18) është në një betejë mbrapa dhe me radhë me Phoenix Suns për garën nr. 1 në Konferencën Perëndimore.

Ata hyjnë në garën e së Premtes kundër Denver Nuggets në një seri tre fitore.

Mitchell u rivlerësua brenda një jave, dhe opsionet e tij të vetme për një kthim të sezonit të rregullt do të ishin kundër Oklahoma City më 14 maj dhe Sacramento Kings më 16 maj.

Playoff-i i 2021 NBA fillon më 22 maj.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme