Donnarumman bën raiolën të reagon ashpër?!

Mino Raiola thuhet se ka informuar Milanin se ai ka marrë propozime me vlerë dhejtë milionë euro në vit për Gianluigi Donnarumman, por klubi nuk janë të gatshëm të rrisin ofertën e tyre.

Portieri 22-vjeçar do të jashtë kontratës gjashtë milionë euro në fund të sezonit dhe Rossonerët i kanë ofruar atij një marrëveshje të re prej tetë milionë në vit.

La Gazzetta dello Sport konfirmon se Milani nuk do ta rris ofertën e tyre edhe nëse Raiola ka paralajmëruar klubin se ka marrë propozime me vlerë 10 milionë euro në vit.

Sipas një raportimi të mëparshëm të Il Corriere dello Sport, kjo është paga që Juventus ka vendosur në tryezë për të nënshkruar reprezentuesin e Italisë si lojtar të lirë në verë.

Donnarumma dëshiron të luajë futboll në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm dhe Milani shpreson të kualifikohet për të përmbushur dëshirën e lojtarit.

Edhe me një përfundim të top-katër, Milani nuk do ta rrisë ofertën e tij për portierin.

Donnarumma i tha ultrasve të Milanit të dielën se ai nuk kishte arritur një marrëveshje me Zonjën e Vjetër dhe këmbënguli se ai dëshiron të qëndrojë në Milano.

Sipas disa raportimeve, ata e nxitën atë të nënshkruante një rinovim të kontratës para takimit me Juventusin në të dielën e ardhshme.

Drejtori teknik i Milanit, Paolo Maldini ka reaguar, duke thënë se çdo vendim që lidhet me fushën dhe rinovimet e kontratës i takon stafit të Stefano Pioli dhe klubit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme