Doc rivers mbron Ben Simmons Nga kritikat…

Doc Rivers nuk mund ta kuptojë kritikën ndaj Ben Simmons, veçanërisht pasi tre herë ylli më i mirë u bë lojtari i gjashtë në historinë e NBA që ka të paktën 15 kërcime dhe 15 asistime në një lojë playoff.

“Vetëm në Filadelfia“, tha Rivers të martën kur u pyet për kritikët. “Nëse ju nuk e dini thesarin që keni deri tani, atëherë turp për të gjithë sepse ai ka qenë fantastik për ne. Ai krijon pikë çdo natë të vetme për ne.”

“Jam i habitur që njerëzit nuk e shohin atë që bën. Ne jemi kaq të kapur nga sasia e pikëve që ai shënoi? Kujt i intereson kush shënon për sa kohë që ne po shënojmë. … Kur Ben luan, ne shënojmë më shumë pikë. ”

Simmons shënoi gjashtë pikë në fitoren e Filadelfias 125-118 ndaj Uashingtonit në Lojën e parë të hapjes së tyre të serive në raundin e parë.

Ai humbi të gjashtë gjuajtjet e tij të lira dhe mangësitë e tij në gjuajtje nganjëherë e lënë në hije lojën e tij gjithëpërfshirëse, duke përfshirë mbrojtjen e tij mbresëlënëse.

“Ai është një djalë i madh dhe luan roje“, tha roja i Wizards, Bradley Beal, i cili shënoi 33 pikë në Lojën e parë.

“Ai është shumë i lëvizshëm, i shkathët dhe është i fortë. Kështu që e shtyn atë. Dhe fakti që ai dëshiron të luajë mbrojtje. Ai është një mbrojtës i gatshëm. Ju jo gjithmonë e shihni atë. ”

Total
11
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme