Diego llorente pretendon se testi i parë që rezultoi pozitivë, mund të ketë qënë i rremë…

Mbrojtësi i Spanjës, Diego Llorente ka rezultuar negativitet me Covid-19 dhe mund të rikthehet në stërvitje të Premten.

Llorente i Leeds dhe kapiteni Sergio Busquets rezultuan pozitivë këtë javë.

Kjo solli që skuadra e Spanjës nën-21 të luante miqësoren e tyre kundër Lituanisë të martën, duke fituar 4-0.

Llorente doli negativ të Mërkurën, duke u pretenduar FA të Spanjës se prova e tij e parë mund të ketë qenë një pozitiv i rremë.

Ai mund të kthehet në trajnim të Premten nëse testet e mëtejshme janë negative.

Spanja pret Suedinë të hënën në 21:00 në Sevilje.

Total
5
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme