Diaz mund të Mposhti navarrete veç nesë e Godet në pikën e tij të dobët…

Emanuel Navarrete për momentin është më i miri në divizionin e peshave të lehta (54 kg).

Navarrete të shtunën do luftojë me Christopher Diaz, i cili sfidon për titullin botëror të peshave të lehta të WBO.

Askush nuk mund ta mundë Navarrete në 12 raunde, kur ai është duke qëndruar në këmbë.

E vetmja mënyrë që Navarrete të rrahet nga dikush në këtë divizion tani është nëse dikush e kap papritur dhe e rrëzon.

Kjo është mënyra e vetme.

Ai është një luftëtar i zgjuar që po arrin kulmin në një kohë të shkëlqyeshme për të bërë emër dhe është gjithashtu kampioni më i kërkuar në boks momentalisht.

Ai ka stilin i tij me vëllim të lartë dhe shtytje përpara gjë që është argëtuese për tifozët.

Navarrete tregoi disa pika të ‘dobëta’ kundër Ruben Villa në tetor.

Ai rrëzoi Villa dy herë dhe dukej sikur e kishte luftën nën kontroll, por Villa provoi se me një goditje të fortë teknike Navarrete mund të ngadalësohet.

Nuk do të jetë e lehtë për Diaz, por kjo nuk do të thotë se do të jetë e lehtë edhe për Navarrete.

Ai do të luftojë me gjithçka që ka. Por Navarrete i sjell një lufton me zemër në ring dhe ka vendosmëri të pastër.

Në fund të fundit kjo luftë vështirë mund të përfundojë si një klasike.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme