Dhe Slavisa Jokanovic largohet nga klubi?!

Sheffield United ka emëruar ish-shefin e Watford dhe Fulham Slavisa Jokanovic si menaxherin e tyre të ri me një marrëveshje tre-vjeçare.

52-vjeçari do të largohet nga pozicioni i tij në krahun e Katarit Al-Gharafa për të marrë drejtimin në Bramall Lane për sezonin e ri.

Blades do të luajë në Kampionat në 2021-22 pasi të përfundojë në fund të Premier League.

Jokanoviç udhëhoqi të dy Hornets dhe Fulham për t’u ngjitur në nivelin më të lartë në punët e tij të mëparshme në Angli.

Serbi zëvendëson Chris Wilder, i cili e kishte udhëhequr klubin nga League One në Premier League përpara se të shkarkohej në Mars, për t’u bërë menaxheri i parë i jashtëm i klubit në Yorkshire.

United e përfundoi sezonin nën përgjegjësinë e Paul Heckingbottom dhe përfundoi 16 pikë të sigurisë në një fushatë në të cilën ata humbën 29 nga 38 ndeshjet e tyre.

“Jam i nderuar të bëhem menaxher i këtij klubi historik të futbollit,” i tha Jokanoviç faqes së klubit.

“Unë jam i ngazëllyer për të punuar përsëri në futbollin anglez dhe mezi pres të filloj me lojtarët dhe stafin, si dhe të takoj mbështetësit tanë të pasionuar, besnikë ndërsa përgatitemi për sfidën në Kampionat.

IogggtJokanovic mori Watford-in në 2015 por u shkarkua atë verë.

Ai më pas drejtoi Fulham në Premier League në maj 2018 por u shkarkua në nëntor.

Marrëveshja e tij dy-vjeçare me Al-Gharafa skadon në fund të Qershorit.

Total
9
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme