Derek chisora refuzon të fitoj titull Botëror pasi…

Derek Chisora ​​dhe Joseph Parker po fillojnë trajnimin e tyre me trajnerë të rinj pasi të dy e dinë se një humbje do t’i hedhë poshtë renditjen e peshave të rënda dhe fitimet e mëdha.

Parker, një ish-kampion botëror në pesha të rënda, shpreson se ai përsëri mund të garojë për një titull dhe ai tani është duke u trajnuar nga ish-kampioni botëror i peshave të mesme Andy Lee.

Ne e dimë që Andy Lee do ta bëjë Parkerin më agresiv,” – u tha në media.

Costello (analist) gjithashtu beson se “freskia e Parkerit do e bëjë atë të fitoj“, por vlen të kujtohet se Chisora ​​ka një aftësi për ta mbajtur historinë e tij në kundërshtim me shanset.

Ai tani ka humbur 10 herë në 42 dalje dhe akoma kryeson një kartë që paguahet për shikim.

Unë pres që do të bëj atë që bëj më mirë,” tha 37-vjeçari.

Derek Chisora ​​thotë se plani i tij për të mposhtur Joseph Parker të Shtunën në mbrëmje është që të fillojë ngadalë dhe ta thyej atë pas raundit të dytë derisa ta mundi.

Fituesi Derek, 37, dëshiron të bëjë presion mbi presionin ndaj Parkerit.

Chisora ​​e di se sa i rrezikshëm mund të jetë Parker, por ai nuk po kërkon të marrë një titull botëror me një fitore ndaj 29-vjeçarit Parker.

Në fakt, Chisora ​​refuzoi një ndeshje eliminuese të titullit WBO, duke thënë se ai dëshiron vetëm të luftojë ndeshje interesante për tifozët e tij.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme