Dëmtimi i James Lawrence çon në zvendësimin e tij brenda 24 orësh në uells..

Tom Lockyer është thirrur në skuadrën e Uellsit për Euro 2020 pasi James Lawrence u detyrua të tërhiqej për shkak të një dëmtimi të paspecifikuar ende.

Mbrojtësi i Shën Paulit 28 vjeçari Lawrence, u përfshi në skuadrën prej 26 lojtarësh të emëruar të Dielën në mbrëmje.

Por në më pak se 24 orë ai është përjashtuar dhe do të zëvendësohet nga qendërmbrojtësi i Luton, Lockyer.

26 vjeçari Lockyer, ka fituar 13 ndeshje dhe u konsiderua si fatkeq nga disa që humbi në skuadrën origjinale.

Ai bëri 23 paraqitje në Luton në 2020-21 dhe luajti tre herë për Uellsin.

Ai nuk ka luajtur që nga shkurti dhe ishte përjashtuar për sezonin në prill pas një operacioni në kyçin e këmbës.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme