Del data e luftës midis Gregor Gillespie dhe Diego Ferreira…

Një luftë midis dy peshave të lehta është planifikuar për në formacionin e 8 majit ‘Fight Night’ kur Carlos Diego Ferreira do ndeshet me Gregor Gillespie.

Gregor Gillespie ishte planifikuar fillimisht për të luftuar Brad Riddell në 20 Mars, por u anulua pasi një anëtar i ekipit të Riddell u infektua.

Në vend që lufta të riplanifikohej, Gillespie tani do të ndeshet me Diego Ferreira sipas një raporti të ‘ESPN’ e lëshuar të Martën.

Lufta është planifikuar të zhvillohet më 8 maj.

Gregor Gillespie po vjen pas humbjes së parë të karrierës së tij MMA me Kevin Lee në 2019.

Me kalimin e mbi një viti që nga kjo humbje, tifozët më në fund do të shohin përsëri në betej.

Jashtë humbjes brutale të KO ndaj Lee, Gillespie ka fituar cdo betej tjetër bindshëm në UFC, me gjashtë fitore nË UFC i japin atij një bonus të performancës.

Gillespie ende nuk ka shkëlqyer atë arritje kundër kundërshtarve të mëdhenjë, kështu që Ferreira do t’i japë atij një mundësi për të bërë pikërisht atë më 8 maj.

Diego Ferreira e di se si është të jesh një peshë e lehtë në UFC.

Braziliani ishte në një seri fitimi me gjashtë luftime nga 2016-2020.

Ashtu si Gillespie, kjo radhë mori fund në daljen e tij më të fundit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme