FutbollKryesore

De Bruyne, një përshtatje e përsosur për Liverpoolin! Collymore thotë se, ylli i Manchester City mund të shndërrojë kuqezinjtë në një “anë vërtetë të shkëlqyeshme”.

Një ish- i preferuari i Anfield beson se mesfushori belg do t’i përshtatej formacionit të Jurgen Klopp në mënyrë të përsosur.

Stan Collymore thotë se Kevin De Bruyne do të ishte “ndeshja e përsosur për Liverpool”, duke besuar se ylli i Manchester City mund të kthejë kuqezinjtë në një “skuadër me të vërtetë të shkëlqyeshme”.

De Bruyne ishte ylli për M. City gjatë sezonit  2019/20, me 13 gola dhe 20 asistime në 35 kërcimet kryesore.

29-vjeçari fitoi çmimin e Premier League Player of Season, për përpjekjet e tij dhe gjithashtu i  shtoi koleksionit të tij për çmimet vendase, një medalje të katërt të fituesëve të Kupës së Ligës.

Sidoqoftë, ai nuk ishte në gjendje të frymëzonte Cityn për një titull të tretë, me Liverpoolin që doli si forca e re mbizotëruese në Angli dhe Lyon duke poshtëruar njerëzit e Pep Guardiolës në Evropë.

Collymore mendon se është koha që De Bruyne të marrë një sfidë të re, dhe që Anfield mund të jetë destinacioni ideal i ardhshëm për një lojtar “në kulmin e fuqive të tij”.

Ish-sulmuesi i Liverpool thotë se Belgjika ndërkombëtare është e aftë të marrë anën e Jurgen Klopp në nivelin tjetër, dhe dëshiron që ish-klubi i tij të testojë vendimin e Manchester City me një qasje të guximshme.

Collymore shkruajti :

“Kevin De Bruyne meriton plotësisht të emërohet PFA Player i Vitit – ai ka qenë “Z.Consistency”  në një nivel kaq të lartë

De Bruyne nuk ka luajtur ende për një klub të madh, sepse Chelsea dhe Manchester City kanë pritshmëri të klasit B. Në Wolfsburg është një C dhe Belgjika është më shumë një ‘kal i errët’ sesa një drejtues.

E vetmja mënyrë që ai me të vërtetë të lartësoj madhështinë e tij në lojë është të bashkohet me një klub ku ai do të kishte pritshmëritë  e klasit A  dhe në kulmin e fuqive të tij, nuk ka kohë më të mirë që ai ta bëjë atë. Bruyne do të ishte një përshtatje e përsosur për Liverpoolin.

Ai mund të hyjë brenda dhe të drejtojë një mesfushë që tashmë ka të gjitha karakteristikat  për të përfituar sa më mirë nga ai. Ai mund ta bëjë atë një anë vërtet të shkëlqyeshme, një që fiton tituj të shumëfishtë të Premier League dhe Champions League. .

Unë mund të dëgjoj tifozët e City duke bërtitur,” Nuk ka logjikë, Stan.”

Por është gjithçka e pakuptimtë nëse Liverpool nuk ka trurin ose financat për të kërkuar atë.”

Collymore shtoi komentin e tij : “Shumica e tifozëve të Liverpool do t’ju tregonin se mesfusha e tyre aktualisht është 8/10 në krahasim me pjesën e pasme. Për të dominuar me të vërtetë në shtëpi dhe në Evropë, Liverpooli do të ketë nevojë për më shumë gola dhe asistime.

Me De Bruyne ata do të pajisen me  një lojtar që gjithmonë do të gjejë një sulmues me një pasim dhe gjithashtu do të peshojë me gola dhe goditje të lira “

 

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.