Davis Moyes firmos kontratën 3 vjeçare…

David Moyes e ka përkushtuar të ardhmen e tij te West Ham duke nënshkruar një kontratë të re tre-vjeçare me klubin.

58 vjeçari Moyes, kishte qenë në diskutime me Hammers mbi një marrëveshje të re që nga fundi i sezonit.

Skocezi është në magjinë e tij të dytë me një skuadër që ai e çoi në një fund të vendit të gjashtë dhe një rekord të klubit Premier League me 65 pikë, pasi ata u kualifikuan në Europa League.

“Unë jam i kënaqur që i kam përkushtuar të ardhmen time West United,” tha Moyes.

Ish-menaxheri i Everton, Manchester United dhe Preston u kthye në London Stadium në dhjetor 2019 për të zëvendësuar Manuel Pellegrini.

Moyes i drejtoi Hammerët në sigurinë e Premier League në një periudhë shtatë-mujore nga nëntori 2017.

Skocezi thotë se ai dhe bordi i klubit janë “plotësisht të vendosur” në vizionin e tyre për klubin

“Jam i ngazëllyer që më është dhënë kjo mundësi për të mbështetur në atë që të gjithë tashmë kemi arritur këtu. Pronarët dhe unë jemi plotësisht në përputhje me mënyrën se si duam të vazhdojmë zhvillimin dhe përmirësimin e klubit të futbollit.”

“Ne kemi bërë një përparim të jashtëzakonshëm në 15 muajt e fundit dhe kjo ka qenë një përpjekje kolektive nga të gjithë në klub. Ne duhet të vazhdojmë të shtyjmë kufijtë për përmirësim të vazhdueshëm pasi të gjithë synojmë të vazhdojmë rritjen e klubit.

Moyes, i cili gjithashtu ka pasur magji në krye të Sunderland dhe Real Sociedad, ishte lidhur me një kthim të papritur në Everton pas kthimit të Carlo Ancelotti në Real Madrid.

Skocezi ka menaxhuar 583 ndeshje të nivelit të lartë dhe është i katërti në listën e të gjitha kohërave pas Sir Alex Ferguson, Arsene Wenger dhe Harry Redknapp.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme