David luiz largoheT nga Arsenali këtë verë…

LONDON, ENGLAND – FEBRUARY 27: David Luiz of Arsenal during the UEFA Europa League round of 32 second leg match between Arsenal FC and Olympiacos FC at Emirates Stadium on February 27, 2020 in London, United Kingdom. (Photo by Chloe Knott – Danehouse/Getty Images)

Qendërmbrojtësi brazilian David Luiz do të largohet nga Arsenali këtë verë.

34-vjeçari u takua me zyrtarët e klubit të Premten dhe vendosu të ndërpresë marrëvjeshjen pas dy vitesh në Emirates Stadium.

Luiz ka bërë 30 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon, por Topçinjtë mendojnë se duhet të shikojnë drejt së ardhmes pas një fushate të ashpër.

Nuk dihet nëse ish-mbrojtësi i Paris St Germain dhe Chelsea synon të qëndroj në Angli.

Luiz u bashkua nga rivalët e Londrës Chelsea për 8 milion £ në Gusht 2019.

Ai ka humbur tre ndeshjet e fundit të Arsenalit me një dëmtim të muskulit.

Skuadra e Mikel Arteta është e nënta në Premier League.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme