Dana white vlerëson jake paul për menyrën sesi po Mbështet boksin…

Dana White ka reaguar ndaj fitores së nokautit të Jake Paul kundër ish-yllit të UFC-së Ben Askren duke e etiketuar YouTuber si ‘tërheqje për njerëzit’ në ringun e boksit.

Ylli i YouTube Paul fitoi luftën e tij të tretë në boks profesional në mënyrë të vendosur të Shtunën në mbrëmje në Atlanta, pasi mposhti në mënyrë mahnitëse Askren me një të djathtë shkatërruese.

Ishte paraqitja e parë e Askren si boksier dhe pasi kishte thënë më parë se do të vinte bast 1 milion dollarë në favor të fitimit të Askren, supremoja i UFC-së White tha:

Ky është djali i duhur me goditjen e duhur në kohën e duhur.”

“Ky djalë po e luan këtë gjë në mënyrë perfekte. Dhe boksi është në një moment kaq të keq, ata po bëjnë një punë me të vërtetë të mirë në tërheqjen e njerëzve për ta zhvilluar këtë gjë.”

Paul komike postoi në Twitter pas luftës:

“Çfarë duhet të blej me $ 1 milion të Dana White? Unë jam duke menduar një Porsche 918 Spyder, ‘së bashku me një foto të makinës.”

YouTuber-i gjithashtu zbuloi të hënën se ai i shpërfilli këshillën e trajnerit të tij gjatë atyre minutave të para të luftës kundër Askren.

24-vjeçari, tani 3-0 në karrierën e tij profesionale në ring, siguroi triumfin e tij ndaj ish-luftëtarit të UFC Askren vetëm një minutë dhe 59 sekonda në raundin e parë.

Paul grumbulloi një sërë goditjesh të frikshme për të dërguar kundërshtarin e tij duke u përplasur në kanavacë , dhe zbuloi se ai nuk i kishte përfillur britmat e rivalit pasi kishte kuptuar dobësinë e Askren.

Paul në shtypin pas luftës në konferencë tha:

“Po përpiqesha të ruaja kontrollin. Po kurseja dorën e djathtë për atë moment. E dija që ai nuk do ta shihte duke ardhur.”

“Trajneri im në qoshe ishte si ‘mos ngarko’, mos u ngarko! ‘ Kjo është ajo që ai më tha gjithë kampin mos u ngarko, mos u ngarko! “

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme