Dana White në kërkim të një luftëtari rezervë për luftën e McGregor dhe poirier…

Ndërsa përdorimi i luftëtarëve rezervë po bëhet një trend në rritje në UFC, mbetet dhe një pikëpyetje nëse mund të ndodhi dicka dhe në pengimit e asajt që konsiderohet si lufta më e madhe e vitit.

Në UFC 264, Conor McGregor dhe Dustin Poirier do të marrin pjesë në një luftë të tretë për të mbyllur shfaqjen.

Herën e fundit kur ata luftuan, Presidenti i UFC-së Dana White u shpreh që Justin Gaethje të shërbente si një rezervë për ngjarjen kryesore të UFC 257.

Plus, dhe dy peshat e lehta Michael Chandler dhe Dan Hooker, të cilët teorikisht mund të ishin në dispozicion nëse do duhej zvendësimi.

Këtë herë, thotë White, se ende nuk ka ndonjë zvendësues.

“Unë në të vërtetë po kërkoj dikë tani për t’u bërë rezervë në atë kartë”, tha White për median.

Kjo është paksa e pazakontë duke pasur parasysh që futja e një luftëtari pas një njoftim të shpejtë do të vinte si një e papritur.

Megjithatë, komentet e mëposhtme të White sugjerojnë që luftëtari zvëndësues mund të jenë dicka më e sigurt sesa titulli.

“Nuk e di“, ishte përgjigja e White kur u pyet se kush do ishte fituesi midis McGregor dhe Poirier.

Unë duhet ta shikoj këtë luftë dhe ti shoh se si ata do luftojnë.”

Nëse White nuk është i sigurt se fituesi i kësaj lufte do të marr një titull, ai padyshim që do të jetë edhe më pak i sigurt nëse një luftëtar mund thirret në një kohë të shkurtër për të marr pjesë në ngjarjen kryesore.

Mbi të gjitha, Dustin Poirier aktualisht renditet luftëtari numëri 1, kështu që një tjetër fitore ndaj McGregor do ta bëjë atë një lojtar më të mirë për çmimin e një titulli në kategorinë e peshave të lehta.

Kështu që shpresojm të mos ketë asnjë të papritur nga kjo luftë e shumëpritur.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme