KryesoreUFC - MMA

Dana White siguron që Conor McGregor nuk do të luftojë këtë vit .

Dana White ka dalë në regjistrim me një garanci se superylli i UFC, Conor McGregor nuk do të luftojë fare gjatë këtij viti.

“Këtë vit, ai është në pension,” tha White në shfaqjen “Bodrumi i mamit tim”. “Ai nuk ka një luftë këtë vit, dhe ai nuk do të ketë luftë këtë vit. Conor McGregor nuk do të luftojë në vitin 2020. Nuk po them që ai nuk do të luftojë në vitin 2021, por po ju them se nuk kemi një luftë të planifikuar për të në vitin 2021. Por ju garantoj se ai nuk do të luftojë në vitin 2020 Conor McGregor është në pension. “

McGregor deklaroi përsëri në qershor se ishte në pension, por që nga atëherë ai duket se pranon thirrje për të luftuar nga kundërshtarë të ndryshëm, së fundmi duke përfshirë yllin në rritje të UFC Khamzat Chimaev dhe asen e boksit Manny Pacquiao, por White nuk i beson asnjë fjale .

“Nëse ai donte ta bënte atë, ai do të më thërriste,” tha White.

“Këta njerëz vazhdojnë të më pyesin për Conor McGregor, i cili është në pension. Conor ju luan në befasi. Ju djema jeni si kukulla në një varg. Ai është në pension ”.

“Ai dërgon një cicërimë që thotë” Unë pranoj “dhe është menjëherë pasi Khamzat e thërret atë dhe dy djem të tjerë. Nuk jam i përqendruar në asgjë me askënd që nuk lufton. Conor McGregor është në pension. “

Me gjithë ato që u thanë, White pranoi se ai nuk beson se McGregor do të qëndrojë në pension përgjithmonë.

“A besojmë të gjithë se ai do të mbetet në pension? Unë mendoj se shumica prej nesh nuk besojnë se ai do të mbetet në pension, por më lejoni t’ju them : Unë i detyrohem luftëtarëve që janë nën kontratë me mua tre luftime në vit. NE RREGULL?  Nëse nuk i dorëzoj ato tre luftime në vit, duhet t’i paguaj ato. Conor McGregor është në pension, pavarësisht nëse njerëzit duan ta besojnë apo jo. Ai nuk po lufton tani, kështu që kur ai nuk po lufton, unë as nuk mendoj për të ose për atë që ai po bën ose ndonjë nga ato gjëra në një nivel biznesi. Unë ende do ta qëlloj atë  personalisht, por në një nivel biznesi, ai nuk është i përzier. Ai nuk po lufton fare. Kështu që të gjithë vazhdojnë të bëjnë pyetje rreth tij, dhe mua më pëlqen, ‘Manny Pacquiao? Për çfarë dreqin po flisni? ”

Dhe ai gjithashtu shtoi se është e mundur që ai do të garojë në 2021, por në këtë fazë nuk ka asgjë të shënuar në kalendar.

“Unë nuk po them se ai nuk do të luftojë në vitin 2021, por po ju them se nuk kemi një luftë të planifikuar për të në vitin 2021. Por unë ju garantoj se ai nuk do të luftojë në vitin 2020. Conor McGregor është në pension.”

Një deklaratë jo më kot e rivijëzuar me fjalime të përsëritura..

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.