Curtis Millender ZvendësOn miChaud për tu përballur me Rory MacDonald në PFL 2

Curtis Millender do të përballet me Rory MacDonald në PFL 2 për të zëvendësuar finalistin e finales e peshave të mesme 2019, David Michaud.

Millender që vjen për të zëvendësuar Michaud e fut atë në formatin sezonal të PFL, i cili ka bërë që luftëtarët të garojnë çdo vit që në 2018 për t’u bërë kampionë të klasës së tyre përkatëse të peshës dhe të fitojnë një çmim milion dollarësh me titullin e tyre në fund të vitit.

Ky do të jetë debutimi i Millender dhe MacDonald.

Kampioni i mëparshëm i kategorisë së peshave të mesme në Bellator, MacDonald nënshkroi me PFL në fund të vitit 2019 por duhej të priste për të bërë debutimin e tij pasi pandemia COVID-19 pezullok formatin sezonal të PFL 2020.

Me lojtarët e tjerë të mëdhenj në listën e tyre për këtë vit, MacDonald është më se i gatshëm për të bërë debutimin e tij.

MMA Junkie së pari raportoi që Millender të ndërhynte për të zëvendësuar Michaud i cili njoftoi në mediat e tij sociale se do të duhej të largohej nga sezoni 2021 PFL dhe nga MMA pasi mjekët zbuluan një problem në të lindur në zemër.

Michaud përpiloi një rekord prej 18-6 dhe ka luftuar që nga viti 2009.

PFL 2 zhvillohet më 29 Prill nga flluska e luftës së PFL-së në Resortin e Kazinos në Ocean City në Atlantic City, New Jersey.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme