Cristiano ronaldo u bë Ylli i mbrëmjes përsëri…

Cristiano Ronaldo shënoi dy gola 10 minutat e fundit për të frymëzuar Juventusin në një fitore jetike në Udinese.

Skuadra e Andrea Pirlo u rrënua me avantazhin që në minutat e para të vendosur nga goli i Nahuel Molina.

Por Ronaldo fitoi një penallti dhe arriti të shënonte para se të drejtohej vuloste fitoren në shtëpi në minutën e 89-të.

Rezultati e zhvendos Juve në vendin e tretë në Serie A dhe u jep atyre hapësirë ​​për tu lehtëduar në garën për kualifikimin e Champions League.

Pesë pikë i ndajnë pesë ekipe nga e dyta deri tek d gjashta me vetëm katër më të mirat që kualifikohen për në Champions League.

Interi siguroi titullin e Serie A më herët, duke i mohuar zyrtarisht Juve titullin rekord të 10-të radhazi, i cili kishte qenë jashtë mundësive të tyre për ca kohë.

Barazimet për Napolin dhe Atalanta ofruan një mundësi për ekipin e Pirlo për të kapur iniciativën e Champions League, një mundësi që ata e shfrytëzuan në 10 minutat e fundit.

Përkundër këtij rezultati, menaxheri Pirlo ende përballet me një detyrë të vështirë në ndeshjet e fundit kundër AC Milan javën e ardhshme dhe kampionët Inter në ndeshjen e parafundit, për të siguruar që Juve do të luajë futboll në Champions League sezonin e ardhshëm.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme