Conor McGregor ofendohet nga Nate Diaz pas deklaratës së tij…

LAS VEGAS, NV – MARCH 05: (L-R) Conor McGregor of Ireland punches Nate Diaz in their welterweight bout during the UFC 196 event inside MGM Grand Garden Arena on March 5, 2016 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Conor McGregor i ka thënë UFC përpara luftës së tij me Dustin Poirier të krijojë një tjetër titull të ri që nderon luftëtarin më të pasur në këtë sport.

Kampioni i mëparshëm në dy pesha McGregor tregoi një dizajn të mundshëm për një rrip, dhe tani ai dëshiron një që tregon konkurrencën në pasurinë e krijuar nga luftrat.

Në njoftimin e tij të fundit në Twitter, McGregor tha:

Le të bëjmë dy rripa, në të vërtetë. Champ Champ gjithmonë bën dy. Ne kemi “Brezin McGregor” aktualisht në krijim, dhe tani kemi rripin e ri “RMF”.

McGregor ka vlerën më të lartë neto të çdo luftëtari të UFC-së me një distancë të konsiderueshme, duke lënë mbrapa si Poirier-in dhe ish-mbretin e peshave të lehta Khabib Nurmagomedov me një vlerë të prej gati 200 milion £.

Kjo shifër u rrit nga 32-vjeçari Mcgregor që thuhet se ra dakord të shiste aksionet e tij në markën e tij të uiski, Proper Twelve, për 112 milion muajin e kaluar.

Ai nuk ka mbajtur një titull që kur u rrah nga Nurmagomedov në UFC 229 në Tetor 2018, duke humbur rripin e lehtë që fitoi në luftën e tij të mëparshme, kundër Eddie Alvarez në UFC 205 në nëntor 2016.

Nate Diaz, të cilin McGregor e mundi në 2016, tha se ish-rivali i tij erdhi i dëshpëruar duke sugjeruar rripat e rinj.

Diaz publikoj në rrjetin e tij Twitter:

Shko përpara dhe bëje këtë b **** të vogël një rrip ose dy me rubinë ose çfarëdo që ai dëshiron mbi të.”

Unë mendoj se ai me të vërtetë ka nevojë për të.”

Takimi i tretë i McGregor me Poirier, i cili është planifikuar për në 10 korrik, duket se do të vazhdojë përsëri pavarësisht se irlandezi njoftoi në mediat sociale se lufta u anulua për shkak të një grindje për dhurimin e një vlere për fonadiconin e Poirier nga ana e McGregor në fillim të kësaj jave.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme