e-sportsKryesore

Cloud9 humbet përsëri, Liquid zgjat epërsinë e LCS

Foto nga Oshin Villa Tudayan përmes Riot Games

Golden Guardians i dorëzuan Cloud9 humbjen e dytë të drejtpërdrejtë të Shtunën, dhe Team Liquid mori fitoren e tretë duke zgjatur epërsinë e saj në pozicionet e Splitit Veror të Serisë së League of Legends Championship.

Liquid (13-3), që mundi Cloud9 në Javën 7 për të lënë skuadrat për vendin e parë në 11-3, u ndësh me Dignitas të Premten dhe u mund nga Counter Logic Gaming (5-10) të Shtunën. Ata tani udhëheqin Cloud9 (11-4) me 1 1/2 lojëra, me Cloud9 duke mbajtur një lojë në dorë (tre ndeshje në dy).

Në ndeshjet e tjera të së shtunës, FlyQuest (9-6) dominoi 100 Thieves (5-10) për fitoren e tretë të tyre të drejtpërdrejtë, dhe Immortals (4-11) fituan një betejë kundër Dignitas (4-12). Çuditërisht, secila nga katër fituesit e ditës kanë luajtur me ngjyrën e kuqe.

10 skuadrat në Splitin Veror të LCS me qendër Amerikën e Veriut janë duke luajtur një ndeshje të rrumbullakët të dyfishtë të ndeshjeve më të mira të një-së deri më 9 gusht. Tetë skuadrat më të mira do të përparojnë në play off-et eliminatore të dyfishtë, të planifikuar për 13 gusht-shtator 6.

Ekipet e vendit të parë dhe të dytë do luaj kundrejt fituesve të raundit të dytë. Ekipet e vendit të tretë përmes gjashtë do të hapen në raundin e parë të kllapës së fituesve, dhe skuadrat e vendit të shtatë dhe të tetë do të fillojnë në raundin e parë të kllapës së humbësve. Liquid, Cloud9, Team SoloMid dhe FlyQuest kanë të gjitha pikat e fituesve të grumbulluara, ndërsa Golden Guardians mban vetëm një humbje.

Të gjitha ndeshjet e play-offit do të përfshin 5 më të mirët.

Dy finalistët e play offit do të fitojnë pika në Kampionatin Botëror të LOL, të parashikuara të luhen në Kinë në një datë që do të shpallet. Ekipi i vendit të tretë do të përparojë në ngjarjen play-in të Worlds.

Të Shtunën, Golden Guardians (8-7) zbriti Cloud9 në 36 minuta, duke marrë 7/1/5 vrasje / vdekje / asistime nga mesi i fërkuesit Tanner “Damonte” Damonte si Syndra. Katër nga pesë lojtarët e Cloud9 patën të paktën tre vdekje, me junglerin Robert “Blaber” Huang (3/1/4 si Trundle) përjashtimi i vetëm.

Liquid dërgoi Counter Logic, i cili ka humbur pesë drejt, në 38 minuta. Jungler Mads “Broxah” Brock-Pedersen përfundoi në 5/0/7 KDA si LeBlanc, dhe të gjithë lojtarët e Counter Logic arritën të paktën tre vdekje.

FlyQuest vrapoi ashpër mbi 100 Thieves në një ndeshje 32-minutëshe, duke kapur 25 vrasje dhe 10 kulla në vetëm pesë dhe dy, përkatësisht, për 100 Thieves. Laner i mesëm Tristan “PowerOfEvil” Schrage grumbulloi një fitore 13/04/4 të KDA si LeBlanc.

Të pavdekshmit kryesuan Dignitas në 43 minuta, të udhëhequr nga mesfushori David “Insanity” Challe, i cili përfundoi me 11/1/1 KDA si Corki.

Java e 8 përfundon të Dielën me katër ndeshje:

—Golden Guardians vs. Counter Logic Gaming

—Cloud9 vs. Team SoloMid

—FlyQuest vs. Evil Geniuses

—100 Thieves vs. Immortals

Rëndetja i Splitit Veror: 

1. Team Liquid, 13-3

2. Cloud9, 11-4

3. Team SoloMid, 10-5

4. FlyQuest, 9-6

5. Golden Guardians, 8-7

6. Evil Geniuses, 7-8

T7. 100 Thieves, 5-10

T7. Counter Logic Gaming, 5-10

9. Immortals, 4-11

10. Dignitas, 4-12

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.