Clippers nënshkruajnë DeMarcus Cousins ​​për pjesën e mbetur të sezonit

LOS ANGELES, CA – APRIL 6: DeMarcus Cousins #15 of the LA Clippers high fives Head Coach Tyronn Lue of the LA Clippers during the game against the Portland Trail Blazers on April 6, 2021 at STAPLES Center in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE (Photo by Adam Pantozzi/NBAE via Getty Images)

LA Clippers kanë rënë dakord për një marrëveshje për pjesën e mbetur të sezonit me DeMarcus Cousins, njoftoi ekipi të hënën.

Cousins ​​iu bashkua ekipit nga 5 prilli në dy kontrata 10-ditore.

30 vjeçari ka shënuar mesatarisht 6.3 pikë, 4.5 kërcime dhe 1.3 asistime gjatë tetë ndeshjeve të tij të para me Clippers.

Ylli 30-vjeçarë, i cili ka pasur dëmtime të vazhdueshme që nga viti 2018, ka mesatare të karrierës prej 20.6 pikësh, 10.6 kërcimesh dhe 3.2 asistimesh.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme