FutbollKryesore

Chelsea në garë për të mbrojtësin e Real Madridit

Chelsea është bashkuar me Everton në garën për të nënshkruar Sergio Reguilon të Real Madrid, i cili u votua “mbrojtësi i majtë më i mirë në La Liga” sezonin e kaluar.

Everton bëri ofertë 18 milion for për produktin e akademisë Real Madrid, javën e kaluar. Sergio Reguilon i cili mori vlerësime të ashpra ndërsa ishte në huazim te Sevilla, duke ndihmuar klubin andaluzian në vendin e katërt dhe kualifikimin e Ligës së Kampionëve.

Interesimi i Chelsea për Leicester City dhe të majtën e Anglisë Ben Chilwell mund të hedh dyshime nëse klubi do të vazhdojë ndjekjen e tyre.

Edhe pse, Leicester besohet të ketë zbutur kërkesat e tyre origjinale për një tarifë transferimi prej 80 milion but por, klubet janë pole larg nga një vlerësim dhe deri më tani nuk arritën të arrijnë një marrëveshje.

Tani për tani, Chelsea e ka bërë të njohur interesin e tyre për Reguilon dhe pritet të rrëzojë ofertën e Everton 18 milion in në ditët në vijim.

Frank Lampard është i prirur të forcojë opsionet e tij mbrojtëse me as Emerson Palmieri dhe as Marcos Alonso nuk kanë arritur ta bëjnë pozicionin e majtë mbrapa sezonit të kaluar.

Real Madrid e vlerëson shumë Reguilon, por janë të bekuar me talentin në pozicionin e majtë dhe në mënyrë drastike duhet të mbledhin fonde, një 200 milion euro të raportuara për të ndihmuar në ekuilibrin e librave.

Real kanë Ferland Mendy i cili ka shijuar një sezon mbresëlënës në Bernabeu si dhe fushatën me përvojë Marcelo, tani 32. Megjithë një Marcelo të plakur, Reguilon mund të mos dëshirojë të qëndrojë në Madrid dhe të luftojë Ferland Mendy për një pozicion fillestar kur mundësitë e ambilesë do të ishin në dispozicion të tij diku tjetër në Evropë.

Shfaqjet e tij e kanë sjellë atë në vëmendjen e ekipeve kryesore në të gjithë Evropën edhe pse Sevilla mbetet e prirur ta marrë atë në hua për një sezon tjetër.

Në një veprim që mund të sinjalizojë synimet e Reguilon këtë verë, 23-vjeçari ndryshoi përfaqësuesin e tij në super agjent Kia Joorbichian. Agjenti përfaqëson disa nga emrat më të mëdhenj në lojë, përfshirë Philippe Coutinho, Riyad Mahrez dhe David Luiz.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.