A po rikthehet ylli i peshave të mesme Georges st-pierrrE?!

Georges St-Pierre Ish kampioni i peshave të mesme dhe pesha e mesmee e UFC kapi arin në tetëkëndësh, bëri miliona dhe doli në pension.

Nuk ka asnjë garanci se kjo e fundit do të mbetet e vërtetë, pasi St-Pierre mund të rikthehet përsëri.

Ai ështe ndjer nostalgjik për vendin që e formoi atë në një luftëtar të klasit botëror MMA.

Një nga vendet më të lumtura dhe vendet më të trishtueshme për mua për të shkuar është palestra”, tha të enjten në ‘The Joe Rogan Experience St-Pierre’

Ai stërvitej për pjesën më të madhe të karrierës së tij në Akademinë e famshme Tristar në Montreal.

“Palestra është vendi më i lumtur për mua të shkoj sepse mund të praktikoj sportin që dua, sepse e dua stërvitjen, e dua shkencën e luftimit.”

Dhe është gjithashtu shumë e trishtuar, sepse pas trajnimit, ka gjithmonë disa djem që vijnë tek unë sepse kërkojnë disa këshilla. Unë gjithmonë u jap atyre këshilla në lidhje me luftimet.”

Për shumë prej tyre, këshilla ime do ishte: ‘Hej vëlla, duhet të hiqni dorezat dhe të gjeni një punë të vërtetë. Sepse unë e kam parë këtë film dhe nuk është një përfundim i mirë, miku im.’ Por nëse u them të vërtetën, ata zemërohen me mua. Ata do mendonin se unë jam xheloz dhe arrogant.”

Për ata që St-Pierre i konsideron miqtë e tij të vërtetë, ai do t’i marrë mënjanë dhe do t’u tregojë të vërtetën.

Kur jeni një luftëtar aq i famshëm dhe i suksesshëm sa St-Pierre, ju afrohen shumë prindër, kanë ëndrra për MMA për të ardhmen e fëmijëve të tyre. Ata njerëz mund të mos marrin përgjigjen që duan nga ish-kampioni.

Sipas ufcstats.com, St-Pierre ka marre 497 goditje gjatë 13 viteve në tetëkëndësh. Kjo shifër është padyshim më e lartë kur shtohen dhe ato që ai mori në palestër dhe nuk ka të dhëna konkrete për ndikimin në trurin e tij.

Meqenëse është në pension, ai ka informuar në lidhje me ndikimin e goditjeve tronditëse nga të gjitha sportet.

Ai e konsideron veten me fat që është në formën në të cilën është.

Unë mund të jem dëmtuar në tru, por deri më tani, mendoj se jam mirë”, tha St-Pierre.

Sidoqoftë, nuk është një garanci se nuk do të kem probleme në të ardhmen. Deri më tani, nuk mendoj se kam ndonjë problem. Jam vizituar në shumë mjekë, sepse për mua, shëndeti im është gjëja më e rëndësishme. Dhe asnjë mjek nuk më thotë se është mirë nëse kthehesh të luftosh. Gjithmonë është një rrezik. ”

Ish kampioni ka ende dëshirën për të luftuar, kryesisht kur është në atë palestër duke bërë gjënë që do.

Ai doli nga pensioni në 2017 dhe shtoi një rrip tjetër në koleksionin e tij.

Por St-Pierre është gjithashtu i vendosur të mos përfundojë kaq lehtë këtë përrallë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme