Thashethemet e transferimit: Aguero, Konate, Lingard, Lacazette, Sabitzer, Walcott

Sulmuesi i Manchester City, Sergio Aguero, 32 vjeçari dëshiron të ngjitet në krye të listës së golave ​​në Premier League, gjë që mund të ndihmojë Chelsea në përpjekjen e tyre për të nënshkruar argjentinasin kur kontrata e tij të përfundoj në verë.

Aguero është i gatshëm të humbasë futbollin e Champions League sezonin e ardhshëm në mënyrë që të qëndrojë në Premier League, me Chelsea dhe Tottenham midis klubeve që ai do marri në konsideratë.

Manchester United mund të bashkohet me Liverpoolin në garën për të nënshkruar qendërmbrojtësin francez të RB Leipzig, Ibrahima Konate, 21-vjeçari që pritet të kushtojë rreth 34 milion.

West Ham po përpiqet të nënshkruajë mesfushorin e Anglisë Jesse Lingard në një marrëveshje të përhershme këtë verë, por ata kanë frikë se Manchester United do të kërkojë një çmim të lartë për 28-vjeçarin që ndodhet në super formë.

Arsenali do të konsiderojë shitjen e sulmuesit francez Alexandre Lacazette pas mbarimit të kontratës në verë. Inter Milan, Roma, Sevilla dhe Atletico Madrid janë të interesuar të nënshkruajnë 29-vjeçarin.

Tottenham po përgatit një lëvizje për mesfushorin austriak të RB Leipzig, Marcel Sabitzer, 27 vjeç.

Juventus, Arsenal dhe Chelsea janë të interesuar në mesfushorin e AC Milan të Turqisë, Hakan Calhanoglu, 27 vjeç, i cili mund të jetë i disponueshëm në një transferim falas në fund të sezonit.

Sulmuesi 28-vjeçar i Villarreal, Gerard Moreno është ndër synimet kryesore të Atletico Madrid këtë verë, por klauzola e lirimit të Spanjollit është 100 milion euro.

Sulmuesi anglez Theo Walcott, 32 vjeç, do të bashkohet me Southampton përgjithmonë në verë pasi të përfundojë huazimi i tij në Saints nga Everton.

Everton do të kërkojë 21.4 milion £ për shitjen e qendërmbrojtësit 26-vjeçar të Kolumbisë Yerry Mina.

Menaxheri i Barcelonës, Ronald Koeman ka kërkuar që sulmuesi francez Ousmane Dembele, 23 vjeç, të qëndrojë në klub, pavarësisht interesit nga Manchester United.

Manchester City është i interesuar për mesfushorin e Sheffield United dhe Norvegjisë, Sander Berge, 23 vjeç, pasi ata kërkojnë të zëvendësojnë mesfushorin brazilian Fernandinho.

Babai i mesfushorit uruguajan Lucas Torreira i ka bërë thirrje Arsenalit që të lejojë 25-vjeçarin të largohet nga klubi këtë verë, i cili është i huazuar në Atletico Madrid.

Arsenali po përgatit një “ofertë të majme” për mbrojtësin e djathtë të Inter Milanit, Achraf Hakimi, 22 vjeç, duke e konsideruar ndërkombëtarin e Marokut një zëvendësim të mundshëm për Spanjollin 26-vjeçar Hector Bellerin i cili mund të lejohet të largohet në verë.

Everton po monitoron ish sulmuesin e Blackburn Rovers të Anglisë Under-21, Adam Armstrong, 24 vjeç.

Mesfushori i Leicester City, Kiernan Dewsbury-Hall do të konsiderojë kthimin në Luton Town në huazim sezonin e ardhshëm nëse mundësitë me Foxes mbeten të kufizuara.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme