McKenna i shkatËrruar pas…

“Pasi kam kaluar 11 javë stërvitje, duke qenë larg shtëpisë dhe duke shpenzuar lekë, kohë, gjithcka dhe vetëm që të me thuhet se nuk do zihem në fund të saj, se nuk do të shkoj në shtëpi me një rrip. Është zhgënjyese.” – është shprehur McKenna

Carl Frampton nuk është boksieri i vetëm Irlandez Verior që ka lënë Dubai i zhgënjyer në ditët e fundit.

Tyron McKenna ishte përgatitur për të luftuar në ngjarjen kryesore të Frampton.

Ai do të ndeshej me Zhankosh Turarov për rripin super të lehtë ndër-kontinental të WBO, por luftëtari kazak u detyrua të tërhiqej në mëngjesin e luftës pasi doli pozitiv me Covid-19.

McKenna tha:

“Shkova në gjysmë të rrugës nëpër botë vetëm për të ardhur në shtëpi duarbosh pa as një luftë apo një arsye për të humbur.”

Sot në mëngjes po pyesja veten pse nuk e kisha parë Turarovin në hotel.”


Pas një testi të parë jo përfundimtarë ai u testua përsëri. Askush nuk më tha asgjë në fillim sepse padyshim që askush nuk donte të shqetësohej. Trajneri im (Pete Taylor) e dinte për këtë. Ai nuk donte të më thoshte, mbase nuk donte të më shqetesonte. “

Të Shtunën në mëngjes kur rezultati i Turarov doli pozitiv, ekipi trainues i McKenna i dha atij lajmin dhe megjithëse ai ishte i shkatërruar fillimisht, përsëri është i vendosur që lufta të rivendoset së shpejti.

“Ne ende duam që lufta të zhvillohet”, tha 31-vjeçari.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme